7 różnych rodzajów męskich feromonów

Różne badania wykazały, że zwierzęta emitują substancje chemiczne, które mogą wywołać zmianę w zachowaniu innego osobnika tego samego gatunku. Podczas gdy, pewien zapach może wywołać reakcję alarmową lub seksualną, pojęcie zapachu i uwiedzenia stanowi wielką tajemnicę dla ludzi.

7 różnych rodzajów męskich feromonów

Feromony są określane jako przekaźniki chemiczne w powietrzu, które są uwalniane przez organizm przez mocz i pot. Ci chemiczni posłańcy mają fizyczny i emocjonalny wpływ na innego osobnika ich gatunku, po wywęszeniu.

Oto kilka rodzajów męskich feromonów, które zostały odkryte:

  • Androstenon – ma najsilniejsze molekuły odpowiedzialne za pociąg seksualny. Może zwiększyć pożądanie seksualne u kobiet i sprawić, że mężczyzna stanie się bardziej atrakcyjny.
  • Androsteron – sprawia, że mężczyzna staje się bardziej godny zaufania. Jednocześnie staje się on bardziej męski w oczach kobiet.
  • Androstadion – ten rodzaj feromonu tworzy poczucie komfortu, a także zwiększa poczucie intymności. Jeśli jesteś w długoletnim związku i szukasz sposobów na urozmaicenie swojego życia seksualnego, użyj produktów feromonowych, które zawierają wyższą zawartość właśnie tego związku.
  • Androstenol – sprawia, że mężczyźni stają się bardziej dostępni dla kobiet. Może to również pomóc w uniknięciu niezręczności w przypadku spotkań towarzyskich z kobietami.
  • Epiandrosteron – emanuje młodością u mężczyzn.
  • Androstanon – ma silny i męski wpływ na mężczyzn.
  • Beta-androstenol – jest również znany jako „feromon lodołomacza”. Daje on poczucie relaksu i przyjazności u kobiet.

Warto znaleźć produkt, który zawiera mieszankę tych feromonów.

Męskie feromony a zapachy

Feromony zawsze będą częścią gry uwiedzenia. Chociaż mają one na celu przede wszystkim kontakt fizyczny, wielu ekspertów i producentów podkreśla, że jest to coś więcej. Należy pamiętać, że kobiety mają bardziej czułe receptory zapachowe niż mężczyźni, zwłaszcza podczas owulacji. Wolą także pewne zapachy, gdy są świeże. Dlatego androstenol, związek, który jest uwalniany również w połączeniu z potem i tlenem, może być dla nich atrakcyjny.

Ciekawostki

Prawda jest taka, że istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że będziemy bardziej atrakcyjni dla kobiet. Niektóre badania pokazują, że zapachy, oparte na feromonach, mogą nie dawać pożądanych rezultatów. Chociaż niektórzy twierdzą, że wywołują one niepokój u kobiet, zdarzają się sytuacje, w których kobiety nie są pewne przyczyny swojego pobudzenia. Męskie feromony mogą się przydać podczas konfrontacji z innymi mężczyznami.

Leave a Reply