Depilacja laserowa od A do Z

Kobiety w różnym wieku chcą wyglądać pięknie i charyzmatycznie. Nic dziwnego – mamy do tego prawo. Jednym ze sposobów uzyskania tego efektu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. W tym przypadku większość stawia na depilację – i bardzo słusznie. Jest to bardzo higieniczne, biorąc pod uwagę bakterie, mogące gromadzić się na włoskach. Najlepszą i najskuteczniejszą czynnością depilującą jest depilacja laserowa.

Dlaczego warto wybrać zabieg depilacji laserowej?

Jest to najhigieniczniejszy sposób usuwania włosków, zwłaszcza w porównaniu do maszynek jednorazowych które rzadko używane są jeden raz. Depilowanie woskiem nie jest metodą idealną, ponieważ można się poparzyć lub dostać zapalenia mieszków włosowych. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego doradzamy ten sposób usuwania owłosienia. Czynność ta nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a ewentualne zaczerwienienia czy delikatny obrzęk trwać może tylko od kilku godzin do maksymalnie trzech dni. Skóra wygląda estetyczniej, co wywołuje lepsze samopoczucie, a co najważniejsze, efekt jest trwały, więc nie ma potrzeby męczenia się z maszynką czy woskiem.

Laser do depilacji Vectus jest niezwykle szybki i innowacyjny. Wynaleziony przez naukowców z Harvard University posiada czytnik Skintel. Dokonuje on pomiaru melaniny w skórze i dobiera odpowiednią moc lasera, dzięki czemu występowanie podrażnienia jest znikome. Pomiar ten trwa zaledwie kilka sekund, a jest niesamowicie pożyteczny. Depilator ten jest zaawansowany technologicznie, więc czas takiego zabiegu trwa od 5 do 30 minut. Sugerowane jest wykonanie 4-6 zabiegów, jednak zależne jest to od rodzaju miejsca do epilacji. Przerwy powinno się wykonywać w granicach od 4 do 10 tygodni. Depilować można oczywiście każdą część ciała, od stóp do głów – dosłownie.

Podczas depilacji laserowej zostaje usunięte około 95% włosków. Reszta to te, które nie były jeszcze w fazie wzrostu. Mogą pojawić się one do roku po zabiegu, jednak ich pojawienie się nie jest pewne – możemy mieć gładką skórę bez potrzeby powtarzania epilacji. Może czasami zdarzyć się, że 6 zabiegów nie wystarcza – jest to zazwyczaj sprawka hormonów, więc w niektórych przypadkach trzeba będzie wykonać tę czynność jeszcze kilka razy. W czasie ciąży czy menopauzy, podczas gdy hormony znów szaleją włoski mogą się pojawić – jednak wystarczy wtedy przeprowadzić jeden czy dwa zabiegi.

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa jest bolesnym zabiegiem? Odpowiedź jest szybka i bardzo krótka – NIE. Można jedynie czuć lekki dyskomfort, na który naraża nas, na przykład depilacja laserowa pach czy depilacja laserowa bikini. Klienci wrażliwi na ból mogą odczuć większe dolegliwości niż inni, jednak dalej będą to lekkie ukłucia. Zazwyczaj w salonach kosmetycznych dostępna jest opcja konsultacji dermatologicznej. Jeżeli istnieje taka możliwość, gorąco zapraszamy do skorzystania z niej.

Wrastające włoski

Czy w tym przypadku trwała depilacja laserem jest dobrą opcją? Oczywiście! Często wykonywane są zabiegi z przyczyn medycznych. Jedną z nich może być zapalenie mieszków włosowych. Są także inne sposoby, by pozbyć się tego problemu, jednak tylko ten laser usuwa problem na zawsze, z racji tego, że pozbywamy się samej przyczyny, czyli włosków.

Depilacja laserowa jest dogodną opcją dla kobiet mających problem z zapaleniem mieszków włosowych, a tego rodzaju zapalenia nie można lekceważyć. Laser Vectus nie zostawia po sobie bakterii, dzięki czemu depilacja przechodzi bez zmian na skórze powiedziała Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Zapalenie to, może być naprawdę uciążliwe i bolesne, a w niektórych przypadkach, wymagane jest leczenie antybiotykowe.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Oczywiście istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

 • Stanowczo odradzamy usuwania owłosienia tym sposobem kobietom w ciąży, jak i karmiącym.

 • Przeróżnie infekcje i choroby skóry (tj. łuszczyca), a także występowanie przebarwień skóry i blizny, najmniejsze podrażnienia i wysuszenia skóry mogą prowadzić do niedogodności i osoby z takimi problemami nie powinny zostać dopuszczane do zabiegu.

 • Brak opalenizny. Najlepszym okresem na wykonanie tej czynności jest zima, gdyż skóra nie może być opalona, więc odradzamy wykonywania czynności po powrocie z słonecznej Bułgarii.

 • Najbardziej niebezpieczny zabieg jest jednak dla osób uczulonych na światło – w tym przypadku nie wolno przystępować do depilacji.

 • Nie zaleca się wykonywania zabiegu podczas przyjmowania niektórych leków – tu prosimy o kontakt ze specjalistą.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

 • Dzień przed zabiegiem należy zgolić włoski w miejscu, które chcemy wydepilować.

 • Na tydzień przed depilacją nie należy spożywać ziół o działaniu fotoalergicznym, tzn. światłouczulającym (tj. cykoria, nagietek, rumianek) ani leków o tym samym zastosowaniu.

 • Nie wolno wyrywać włosków (dotyczy pęsety, depilatora oraz wosku) ani kremów z kwasami lub witaminami A i C, na miesiąc przed użyciem lasera.

 • Jeżeli skóra jest podrażniona lub sucha można ją nawilżyć łagodnymi kremami.

 • Czynności, które należy wykonać po zabiegu:

 • Tak jak wyżej, w przypadku podrażnienia lub suchości skóry, dozwolone jest użycie łagodzących kremów, tj. pantenol czy bioderma. By tego uniknąć wskazane jest niekorzystanie z saun (wysuszanie) czy basenów (chlor może podrażnić). Nie należy używać dezodorantów, mydeł oraz perfum.

 • Uważać podczas osuszania skóry – nie pocierać wydepilowanych miejsc.

 • Przez minimum dwa tygodnie nie opalać się na słońcu ani na solarium. Może to doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji i poparzeń. Zalecane jest używanie kremów z wysokim filtrem UV i, jeżeli to możliwe, nieprzebywanie za długo na słońcu.

Depilacja laserowa – ceny zabiegów

Ceny usuwania owłosienia zależą oczywiście od salonów kosmetycznych, jak i ich aktualnych rabatów. Niektóre z nich oferują atrakcyjne zniżki, gdy wybierzemy więcej zabiegów. Przypominamy, że najlepiej wykonać 4-6 zabiegów, by efekt był trwały.

Zatem, czy używanie zabiegów laserowych jest korzystne? Tak, nawet bardzo. Można pozbyć się natarczywych włosków, podrażnień i zapaleń skóry. Czynność to wykonywana jest szybko, bez skutków ubocznych – to jedne z najważniejszych działań, jakie oferuje nam depilacja laserowa. Jest ona polecana przez studentów medycyny, jak i doświadczonych lekarzy, a także profesjonalnych kosmetologów.

Wiele osób zdecydowało się już na ten zabieg, mężczyźni również, gdyż wbrew pozorom, oni również poddają się procesowi epilacji. Odkryły one magiczne moce lasera Vectus i cieszą się gładką, bezproblemową skórą.

Leave a Reply