Dieta OXY, co to jest?

Dieta OXY jest dietą proteinową o zasadach podobnych do diety Dukana. Jednak wyeliminowano z niej wszystkie błędy tamtej diety i przeorganizowano, dzięki czemu nie posiada działań ubocznych, które zdyskredytowały jej poprzedniczkę. Dieta oxy nie niszczy nerek i wątroby, a wręcz przeciwnie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną.

Dieta OXY to trójetapowy system odchudzania, skuteczny już po trzech tygodniach. Jadłospis dostosowany do swoich potrzeb kupuje się na oficjalnej stronie twórców diety, którzy gwarantują jej skuteczność. Każdy z etapów diety trwa 7 dni. Przez cały okres jej stosowania głównym posiłkiem jest OXY shake skomponowany z owoców żurawiny, kefiru oraz otrąb pszennych. Shake pity systematycznie i regularnie usuwa z organizmu zbędne toksyny, oczyszcza drogi moczowe za sprawą żurawiny, dzięki czemu neutralizuje jakiekolwiek skutki uboczne nadmiaru protein w jadłospisie, czyli; zmęczenia, zaparcia, kłopoty z nerkami i wątrobą.

Zasady diety oxy

  • Tydzień pierwszy: dieta oparta  na białku zwierzęcym, jej celem na tym etapie jest spalenie zbędnego tłuszczu
  • Tydzień drugi: do diety włącza się białko roślinne
  • Tydzień trzeci: faza stabilizacji organizmu

Tydzień pierwszy

Podstawowym celem diety podczas pierwszego tygodnia jej stosowania jest spalenie tkanki tłuszczowej. Dlatego  podstawą dziennego jadłospisu jest białko zwierzęce. Serwowane w określonych ilościach przyśpieszy spalenie tłuszczu nie wywołując skutków ubocznych, jakie mogłyby wystąpić przy nadmiernej ilości białka zwierzęcego, czyli, według twórców diety, nie wywołuje zaburzeń metabolizmu i nie obciąża nadmiernie newralgicznych dla tej diety wewnętrznych narządów.

Tydzień drugi

Tydzień drugi diety powinien utrwalić uzyskane wcześniej efekty, a pomaga w tym włączenie do diety białka roślinnego. W tym tygodniu dzienny jadłospis powinien być podzielony w równych proporcjach pomiędzy białkiem zwierzęcym a roślinnym.

Tydzień trzeci

Trzeci tydzień diety to faza stabilizacji organizmu, której celem jest zabezpieczenie przed efektem jo-jo. Dieta opiera się na proporcjach i normach zalecanych choćby przez Instytut Żywności i Żywienia w aktualnej piramidzie żywieniowej. Dieta składa się z białka, a jego udział w dziennej diecie wynosi 15-20% wartości energetycznej, natomiast ilość białka to 65-70 g, czyli dokładnie tyle ile każda osoba dorosła powinna spożywać każdego dnia.

Czy dieta OXY jest skuteczna?

Skuteczna jest na pewno, natomiast czy jej efekt może być trwały, to już inny temat.

Leave a Reply