Jak nauczyć się całować?

Początki nowego związku partnerskiego wiążą się dość często ze stresem związanym z pierwszymi pocałunkami. Naturalnie, bliskość i intymność stanowi jeden z fundamentów udanego związku. Warto więc postarać się o to by jak najlepiej się całować, co niesie za sobą szereg zalet. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, o których trzeba pamiętać.

Na co zwrócić uwagę podczas pocałunku ?

Przed przystąpieniem do pocałunku należy przede wszystkim wiedzieć czy się tego chce w stu procentach. Pewność siebie stanowi istotny element, od którego w głównej mierze zależy jakość pocałunku. Do pewnych decyzji należy dorosnąć. Z całowaniem jest tak samo. Osoby zdecydowane i pewne siebie z pewnością wykażą się lepiej niż te, które do końca nie wiedzą czego oczekują. Pocałunek jest czynnością, zaś ”narzędziem” są usta, o które także trzeba odpowiednio dbać. Dotyczy to głównie mężczyzn, którzy zazwyczaj ignorują ten aspekt. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie bezbarwnej wazeliny, która przyda się dla każdego Pana.

By pocałunki mogły być przyjemne niezbędna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Nieprzyjemne zapachy z ust wiążą się przeważnie z niechęcią drugiej osoby. Warto więc myć codziennie zęby oraz dodatkowo stosować płyny odświeżające. Podczas pocałunku niezwykle ważny jest dobór klimatu. Dobrym wyjściem jest kolacja przy świecach, co zdecydowanie nada pikanterii. Dobry nastrój zdecydowanie przybliża do oczekiwanego pocałunku.

Równie istotna jest technika oraz zachowania przed pocałunkiem. Trzeba być przede wszystkim rozluźnionym i zrelaksowanym. Ponadto nie można się spieszyć ponieważ może to zrazić drugą osobę. Należ więc powoli zbliżać się do drugiej osoby. Najlepsze pocałunki są zawsze z zamkniętymi oczami. Wpatrywanie się w partnera czy partnerkę w trakcie pocałunku wiąże się ze stresem i niepewnością. Podczas całowania należy przekazać drugiej osobie wszystkie uczucia w nas drzemiące. To ważne, a nawet kluczowe by pocałunek mógł się udać.

Znaczna część osób przed całowaniem wymyśla we własnej głowie szereg scenariuszy. Najczęściej to obawa przed ośmieszeniem się. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Kochające się osoby z pewnością wybaczą sobie swoje niedoskonałości w kwestii całowania.

Mokry pocałunek- jak sobie z nim radzić?

Jedną z przypadłości, z którą można spotkać się w trakcie całowania jest ”mokry pocałunek”. Jest to niekomfortowa sytuacja dla obu stron i warto w takim przypadku zastosować się do kilku istotnych wskazówek. Osoba zmagająca się z tego typu pocałunkami nie może czuć się zestresowana. Partner w takiej sytuacji musi więc dość dyskretnie wytrzeć się tak by ta osoba tego nie widziała. Taki gest zdecydowanie może zranić. Jednakże z drugiej strony dobrze zasugerować partnerowi w czym leży problem. Należy zrobić to w spokojny sposób, nie robiąc z tego jednocześnie ogromnego problemu. Warto to zrobić i wspólnie zacząć działać. Rozmowa może pomóc zarówno w tych najgorszych jak i najbardziej banalnych sytuacjach. Ponadto dobrym pomysłem są pocałunki w inne miejsca niż usta. Może to być szyja, policzki czy kark. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy tak na prawdę od wyobraźni. Warto zasugerować partnerowi takie rozwiązanie. Mokry pocałunek dotyczy przeważnie osób, które nie miały wcześniej styczności z całowaniem. Dobrze jest dać czas drugiej osobie i z początku po prostu ignorować całą sytuację.

Namiętność

Jednym z czynników, który odpowiada za udany pocałunek jest namiętność. Niezbędne jest stworzenie romantycznego i intymnego klimatu, który sprzyja zbliżeniom. Zaciszne miejsce to najważniejszy aspekt, o którym trzeba pamiętać. Podczas zbliżenia należy przechylić głowę na bok, tak by nie zderzyć się nosami. W pierwszej fazie pocałunku należy muskać usta partnera. Warto ponadto dodać inne elementy takie jak gryzienie warg czy ich ssanie. Istotną rolę odgrywa także język, który można wsadzić w usta drugiej osoby. Trzeba to jednak robić wolno i delikatnie. Każdy z wyżej wymienionych aspektów należy wyczuć. By dodatkowo podgrzać atmosferę oprócz całowania ust warto zrobić to samo z karkiem czy szyją. Namiętność wzrasta podczas zabawy włosami czy trzymaniem za twarz. Warto pamiętać, że pierwsze pocałunki nie będą idealne. Istotna jest praktyka i doświadczenie.

Podsumowanie

Reasumując, pocałunki stanowią istotny element każdego związku. Są one okazem miłości i bliskości. Jednakże sama nauka całowania wymaga praktyki. Podczas pierwszego pocałunku nie warto się zrażać. Nie należy również zbyt bardzo myśleć o pocałunku. Spontaniczne i namiętne sytuację są najlepsze, a jedynie całowanie z prawdziwej miłości przynosi największą przyjemność. Ponadto trzeba pamiętać o podstawowych zasadach. Higiena jest niezwykle istotna. Przyjemny zapach z ust i ich dobre nawilżenie pozwala zwiększyć odczuwalną przyjemność. Stworzyć trzeba także romantyczny klimat. Miejsce powinno być spokojne i wolne od ludzi. Pocałunek jest czymś więcej niż samym zbliżeniem ust. To sposób okazywania miłości, przywiązania i zaufania wobec drugiej osoby.

 

Leave a Reply