przeszczep-wlosow-w-warszawie

Jak wygląda zabieg transplantacji włosów? Przeszczep włosów w Warszawie- metoda FUE i STRIP

Współcześnie coraz więcej osób chętniej korzysta z przeróżnych zabiegów medycyny estetycznej. Dużą popularnością cieszy się zabieg transplantacji włosów. Głównie korzystają z niego mężczyźni, którzy codziennie patrząc w lustro widzą błysk skóry w miejscach, gdzie kiedyś były włosy. Przeszczep włosów to zabieg nieinwazyjny i mało bolesny, a po za tym największą jego zaletą jest szybki efekt! Po kilku dniach od transplantacji można już cieszyć się nową fryzurą i zacząć nowe życie!

Przeszczep włosów w Warszawie wykonywany jest dwoma metodami – FUE lub STRIP. Metoda FUE odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia i polega na pobieraniu pojedynczych włosków, bez potrzeby wycinania skóry z tyłu głowy. To świetne rozwiązanie, które nie pozostawia po sobie żadnych blizn.

Metoda STRIP polega na wycięciu odpowiedniej wielkości paska z tyłu głowy i pobraniu z niego włosów. Pobrane włosy z wyciętego paska są wszczepiane w miejsce biorcze. Obecnie więcej osób decyduje się na nowocześniejszą i mniej konfliktową metodę przeszczepu włosów FUE.

Na czym polega metoda transplantacji włosów STRIP?

Rozwiązanie, jakim jest  przeszczep włosów Warszawa STRIP zawsze odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Zanim do niego dojdzie lekarz sprawdza, czy pacjent spełnia wszystkie czynniki, które są wymagane, aby zabieg mógł się odbyć. Dodatkowo doradza dla pacjenta najlepszy sposób transplantacji. Pacjenci spełniający wszystkie wymogi i decydujący się na metodę przeszczepu włosów STRIP muszą mieć świadomość, na czym polega dany zabieg.

Z głowy pacjenta pobierany jest wycinek skóry właściwie owłosionej, zazwyczaj jest to fragment z tyłu lub boku głowy. Właśnie w tych miejscach włosy są stałe i nie podlegają działaniu hormonu (dehydrotestosteronu) odpowiedzialnego za hamowanie wzrostu włosów.

Po pobraniu wycinka skóry kolejnym krokiem przeszczepu włosów Warszawa jest podział wycinka na mniejsze części, które mogą zawierać jeden, dwa, trzy lub nawet cztery pojedyncze włosy. Następnie lekarz przygotowuje skórę biorczą wykonując mikrona cięcia skóry, w które zostaną wszczepione przeszczepy. Przeszczep trwa kilka godzin, a już po okresie gojenia włosy zaczynają rosnąć i wypełniać do tej pory łyse przestrzenie.

Na czym polega metoda transplantacji włosów FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE jest dużo mniej inwazyjnym zabiegiem i z tego też względu cieszy się większą popularnością. Polega ona na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych z pozostawieniem mikroskopijnych i niewidocznych gołym okiem blizn. Pobrane włosy są następnie wczepiane w biorcze okolicę i już po upływie kilku dni skóra głowy całkowicie się goi. Strupki odpadają w przeciągu tygodnia, zaś przeszczepione włosy przechodzą w fazę telogenu i wypadają w ciągu dwóch tygodni. Nowe włosy odrastają po trzech miesiącach, wówczas pacjent może cieszyć się bujną fryzurą. Dodatkową zaletą metody jest brak konieczności zdejmowania szwów, a nawet przyjazdu na kontrolę lekarską. Zabieg FUE głównie wybierany jest przez młode osoby, które chcą zadbać o swój wygląd i uniknąć możliwych komplikacji.

 

Leave a Reply