Jakich ziół warto używać w celu zrzucenia zbędnych kilogramów?

Zioła to prawdziwa skarbnica wielu naturalnych substancji, które są pomocne w leczeniu wielu chorób i wspomaganiu organizmu człowieka. Wiele z nich jest również pomocne podczas odchudzania – ich różnorodne działanie pozwala nie tylko wspomóc tracenie zbędnych kilogramów, ale również oczyścić organizm, korzystnie oddziaływać na narządy wewnętrzne oraz przyczynić się do długotrwałego efektu odchudzania.

Zioła na odchudzanie

Podczas odchudzania warto jest postawić na zioła, które nie tylko przyśpieszają przemianę materii, ale również działają moczopędnie. Powinny one także oczyszczać organizm z zalegających w nich toksyn oraz hamować apetyt. Zioła na podstawie których przyrządza się napary i ziołowe herbatki warto jest kupować w sprawdzonych źródłach – nie zawsze tanie zioła oznaczają dobrą jakość, należy więc dokładnie przejrzeć skład produktu, szczególnie jeśli mamy styczność z gotowymi ekstraktami z ziół czy herbatami odchudzającymi. Warto jest więc w tym celu odwiedzić sklepy zielarskie bądź dobrze zaopatrzone sklepy ze zdrową żywnością oraz apteki. Niektóre zioła można zbierać również samodzielnie – jest to doskonałe rozwiązanie, gdy ktoś mieszka na wsi i ma swobodny dostęp do roślin. Warto jednak pamiętać, że niektóre zioła wymagają specjalistycznych technik zbierania (na przykład o określonej porze roku czy odpowiedniego suszenia), a miejsce w którym zbiera się zioła powinno nie być narażone na działanie chociażby spalin samochodowych czy pestycydów. W przypadku samodzielnie zebranych ziół, niezmiernie ważny jest także sposób ich przechowywania.

Do najlepszych ziół na odchudzanie można zaliczyć przede wszystkim, takie rośliny jak:

  • kruszyna pospolita – ma działanie oczyszczające, pobudza także wytwarzanie żółci w organizmie,
  • lubczyk lekarski – łagodzi wzdęcia i przyczynia się do lepszego trawienia oraz wydajniejszej pracy jelit,
  • krwawnik pospolity – zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych,
  • mięta pieprzowa – przyczynia się do regulacji procesów trawiennych.

Oprócz picia naparów i herbat na bazie tych ziół, warto jest również włączyć w swoją dietę takie przyprawy jak imbir, majeranek, bazylię, cząber czy nasiona kminku. Zioła te dodane do potraw i dań również korzystnie oddziałują na układ pokarmowy i wspomagają proces trawienia.

Ważna informacja dotycząca stosowania ziół

Warto jest pamiętać, że stosowanie ziół na odchudzanie w przypadku chorób (na przykład cukrzycy, chorób układu krążenia oraz innych chorób) czy ciąży warto jest skonsultować z lekarzem. Mogą one bowiem wchodzić w interakcję z lekami bądź powodować nasilenie niektórych objawów.

Leave a Reply