Kwas hialuronowy źródłem młodości

Kwas hialuronowy – charakterystyka

Kwas hialuronowy jest związkiem, który znajduje się w skórze ludzkiej – w skórze właściwej. Gdy jesteśmy młodzi, tego kwasu jest w naszej skórze bardzo dużo, dlatego też cera jest idealna, gładka, pozbawiona zmarszczek. Wraz z upływem lat poziom kwasu hialuronowego maleje, zaczyna się to dziać już po 25 roku życia. Dlatego też, gdy człowiek się starzeje, powstają na skórze nieatrakcyjne zmarszczki, a skóra zaczyna wiotczeć i tracić jędrność – spada poziom jej nawilżenia.

 • Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej – gdy skóra jest dojrzała traci zdolność wiązania wody,
 • Kwas nawilża włosy oraz przeciwdziała ich wypadaniu,
 • Kwas jest niezbędny, aby nasza cera była sprężysta i gładka,
 • Kwas znajduje się w ciałku szklistym oka.

Kwas hialuronowy – zastosowanie w medycynie

 • medycyna estetyczna – stosowany do wygładzenia i wypełnienia zmarszczek, spłycenia blizn, uwypuklenia policzków, poprawienia atrakcyjności twarzy oraz jej symetrii, powiększenia ust, skorygowanie nosa. Można również za pomocą wstrzykiwania kwasu w skalp głowy zapobiec wypadaniu włosów, sprawdzi się idealnie dla przesuszonych kosmyków – gdyż ma działanie nawilżające.
 • ortopedia – wykorzystywany w celach leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów.
 • okulistyka – wykorzystywany do produkcji kropel do oczu, nawilża oko, regeneruje i chroni gałkę oczną. Również jest składnikiem płynów do soczewek.
 • ginekologia – wykorzystywany przy stanach zapalnych, a również po zabiegach – przyśpiesza proces gojenia się ran.

Efekty zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego nie są na zawsze! Przez substancję, która ulega szybkiemu rozpadowi efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu można aplikować go po raz kolejny.

Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetyce

Kwas ten jest bardzo popularnym składnikiem wielu kosmetyków, znaleźć go można w kremach nawilżających i przeciwzmarszczkowych, w tonikach, esencji oraz serum. Jak możemy uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w naszym organizmie:

 1. Przyjmowanie kwasu hialuronowego w postacie tabletek lub kapsułek,
 2. Wstrzykiwanie kwasu,
 3. Kremy, żele, serum.

Kwas hialuronowy w kosmetologii jest uznawany za jeden z najlepszych oraz najbardziej popularnych składników nawilżających oraz chroniących przed nadmiernym wysuszeniem. Poprawia elastyczność, odmładza, chroni przed utratą wilgoci, dlatego ze względu na swoją skuteczność i efektywność jest chętnie wykorzystywany w produkcji kremów. Dodatkowym plusem używania takich preparatów jest fakt, że chroni skórę przed szkodliwymi działaniami środowiska zewnętrznego, np. promieniami UV, dymem papierosowym.

Leave a Reply