Kwas hialuronowy źródłem młodości

Kwas hialuronowy – charakterystyka

Kwas hialuronowy jest związkiem, który znajduje się w skórze ludzkiej – w skórze właściwej. Gdy jesteśmy młodzi, tego kwasu jest w naszej skórze bardzo dużo, dlatego też cera jest idealna, gładka, pozbawiona zmarszczek. Wraz z upływem lat poziom kwasu hialuronowego maleje, zaczyna się to dziać już po 25 roku życia. Dlatego też, gdy człowiek się starzeje, powstają na skórze nieatrakcyjne zmarszczki, a skóra zaczyna wiotczeć i tracić jędrność – spada poziom jej nawilżenia.

 • Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej – gdy skóra jest dojrzała traci zdolność wiązania wody,
 • Kwas nawilża włosy oraz przeciwdziała ich wypadaniu,
 • Kwas jest niezbędny, aby nasza cera była sprężysta i gładka,
 • Kwas znajduje się w ciałku szklistym oka.

Kwas hialuronowy – zastosowanie w medycynie

 • medycyna estetyczna – stosowany do wygładzenia i wypełnienia zmarszczek, spłycenia blizn, uwypuklenia policzków, poprawienia atrakcyjności twarzy oraz jej symetrii, powiększenia ust, skorygowanie nosa. Można również za pomocą wstrzykiwania kwasu w skalp głowy zapobiec wypadaniu włosów, sprawdzi się idealnie dla przesuszonych kosmyków – gdyż ma działanie nawilżające.
 • ortopedia – wykorzystywany w celach leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów.
 • okulistyka – wykorzystywany do produkcji kropel do oczu, nawilża oko, regeneruje i chroni gałkę oczną. Również jest składnikiem płynów do soczewek.
 • ginekologia – wykorzystywany przy stanach zapalnych, a również po zabiegach – przyśpiesza proces gojenia się ran.

Efekty zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego nie są na zawsze! Przez substancję, która ulega szybkiemu rozpadowi efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu można aplikować go po raz kolejny.

Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetyce

Kwas ten jest bardzo popularnym składnikiem wielu kosmetyków, znaleźć go można w kremach nawilżających i przeciwzmarszczkowych, w tonikach, esencji oraz serum. Jak możemy uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w naszym organizmie:

 1. Przyjmowanie kwasu hialuronowego w postacie tabletek lub kapsułek,
 2. Wstrzykiwanie kwasu,
 3. Kremy, żele, serum.

Kwas hialuronowy w kosmetologii jest uznawany za jeden z najlepszych oraz najbardziej popularnych składników nawilżających oraz chroniących przed nadmiernym wysuszeniem. Poprawia elastyczność, odmładza, chroni przed utratą wilgoci, dlatego ze względu na swoją skuteczność i efektywność jest chętnie wykorzystywany w produkcji kremów. Dodatkowym plusem używania takich preparatów jest fakt, że chroni skórę przed szkodliwymi działaniami środowiska zewnętrznego, np. promieniami UV, dymem papierosowym.

Napisz komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *