Codziennie mamy kontakt z różnego rodzaju bakteriami, wirusami i grzybami. Nasz organizm nie zawsze jest w stanie sam poradzić sobie z tymi nieproszonymi gośćmi i pojawia się choroba, złe samopoczucie, brak sił. A gdyby tak zainstalować w ciele małe gąbeczki, zajmujące się wychwytywaniem zanieczyszczeń, wirusów, czy grzybów? Na świecie w ostatnim czasie sławę zdobywa tzw. ziemia okrzemkowa, która w dużym skrócie działa właśnie w opisany sposób. Co ciekawe, właściwości ziemi okrzemkowej stosowane są szeroko nie tylko w medycynie, ale również w gospodarstwie domowym (ziemia okrzemkowa świetnie pochłania zapachy, wilgoć oraz pozwala pozbyć się pcheł i innych nieproszonych lokatorów).
Zdrowotne właściwości ziemi okrzemkowej.
Ta naturalnie występująca mineralna skała osadowa (diatomit), złożona głownie z pancerzyków okrzemek (glonów jednokomórkowych) posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Ich lista jest naprawdę długa, jednak najważniejsze zdrowotne właściwości ziemi okrzemkowej to:
- usuwanie z organizmu złogów pokarmowych, bakterii, wirusów, zanieczyszczeń, pasożytów, pestycydów, pozostałości po lekach czy metalach ciężkich;
- znaczna poprawa metabolizmu;
- wzmocnienie układu mięśniowo-naczyniowego;
- przyśpieszenie tempa ogólnej regeneracji organizmu, w tym gojenia się ran czy złamań;
- znaczna poprawa stanu cery, włosów i paznokci;
- przeciwdziałanie pojawieniu się oraz rozwojowi osteoporozy (a nawet odwrócenie choroby);
- regulacja ciśnienia tętniczego krwi;
- wspomaganie układu krwionośnego i zapobieganie jego chorobom;
- skuteczna pomoc w walce z bólem stawów oraz pleców;
- zwalczanie problemu zaparć;
- wspomaganie leczenia alergii, artretyzmu, łuszczycy i różnego rodzaju wysypek;
- zwiększenie odporności oraz witalności organizmu.
Właściwości ziemi okrzemkowej – w jaki sposób wydobyć dobroczynny efekt tego produktu?
Odnosząc się do doustnego przyjmowania ziemi okrzemkowej warto zapoznać się z kilkoma zasadami:
- Należy mieszać proszek z wodą, sokiem, lub dodawać do potraw. Co więcej ilość przyjmowanej ziemi okrzemkowej nie może stanowić więcej niż 1% masy całego spożywanego produktu (przy 5 g proszku musimy więc spożyć minimum 500 g pokarmu).
- Początkowe dawki ziemi okrzemkowej powinny być możliwie małe (zacznijmy od 1/2 łyżeczki dziennie, przez pierwszych kilka dni), by dojść stopniowo do 3 łyżeczek dziennie.
- Dawki zwiększajmy co 1-4 tygodni, gdy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, wróćmy do poprzedniej dawki.
- Nie stosujmy ziemi okrzemkowej u niemowląt i dzieci do 12 roku życia (u dzieci powyżej 12. lat dawki dzienne wynoszą od 1/3 do 1 łyżeczki dziennie).
Warto zainwestować w swoje zdrowie, korzystając z właściwości ziemi okrzemkowej. Efekty jej stosowania z pewnością pozytywnie zaskoczą każdego nowego użytkownika.