Manicure hybrydowy

Paznokcie hybrydowe to bardzo popularna metoda wykonywania manicure w ostatnich latach. Nic dziwnego, jest trwały, estetyczny i w dostępny w przystępnej cenie. Każda kobieta, która lubi się pochwalić zadbanymi dłońmi powinna spróbować tej metody u Siebie. Na rynku dostępnych jest wiele marek produkujących lakiery hybrydowe, musimy jednak pamiętać że nie każdy z nich sprawdzi się akurat u nas, ponieważ wiele z nim może uczulać. Metodą prób i błędów wyłonimy jednak swojego faworyta w tej dziedzinie.

Manicure tego typu jest trwalszy niż zwykła metoda malowania paznokci, chodź nie można mylnie traktować go jako odporny na wszystkie czynniki. Ważne jest to jak dbasz o swoje paznokcie, powinnaś sprzątać i zmywać używając rękawic, nie wystawiać ich na długotrwałe działanie wilgoci czy niskich temperatur, nie piłować brzegów i nie ingerować w strukturę paznokcia. Taki zabieg wykonany profesjonalnie powinien pozwolić Ci cieszyć się nienagannym manicure przez ok 3 tygodnie. Należy pamiętać by dbać o naturalną płytkę paznokcia, która to uszkodzona i zaniedbana może nam przeszkodzić w wykonaniu takiej usługi. Jeśli masz problem z łamliwością swoich paznokci zawsze możesz pokusić się na przedłużanie ich metoda żelowa na coraz popularniejszej „formie” . Polega ona na odejściu od kultowego już przedłużania paznokci na tipsie czy metodzie akrylowej. Taki paznokieć wygląda naturalnie i dopasowuję się do twojej płytki wiernie ją naśladując.

Przy wyborze swojej stylistki paznokci powinnyśmy sugerować się przede wszystkim jej profesjonalizmem, nie ceną. Narzędzie muszą być sterylne, salon czysty i zadbany a stylistka musi mieć praktykę w zawodzie i podążać za najnowszymi trendami by spełnić wymogi swoich klientek. Coraz częściej kobiety kuszą się na kompletowanie własnego zestawu do manicure w domu, jest to dobry pomysł, jeżeli często robisz paznokcie i nie masz czasu na chodzenie do stylistki. Możemy znaleźć wiele takich zestawów w przystępnej cenie, czy też skompletować własny. Potrzebne będzie nam do tego:

– lampa UV/ UV LED czy LED

– baza oraz top

– odtłuszczacz

-aceton

-lakiery hybrydowe

-waciki bezpyłowe

-pilniki

-wycinak do skórek

-patyczki drewniane do odsuwania skórek

-folia aluminiowa lub klipsy do ściągania lakieru

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na przedłużanie paznokci metodą żelową będziemy potrzebować :

-żelu UV/ UV LED

-pędzli do żelu

-szablonów do przedłużania

– ew. proszku akrylowego

Tak skomponowane wyposażenie pozwoli nam na wykonywanie tego zabiegu w domu. Oczywiście jest o wiele więcej produktów, które możemy zakupić jak frezarka czy różnorakie ozdoby lecz na początek zdecydowanie nam wystarczy.

Warto pomyśleć o wykonaniu tego typu paznokci i przekonać się czy jest on stworzony dla nas. Jeżeli nie możesz pochwalić się długą i zadbaną naturalna płytką paznokcia możesz spróbować hybryd i zawsze być gotowa na każdą sytuację.

Leave a Reply