Moja opinia na temat pokazów firmy Palatinus

-Dzień dobry, czy rozmawiam z Panem Andrzejem? – zapytał ładnie brzmiący, kobiecy głos w słuchawce. -Chciałabym zaprosić Pana na pokaz, na którym zaprezentowane zostanę materace do spania.

– Nie. dziękuję. Wiem doskonale, że cena tych materaców z pewnością będzie mocno zawyżona. Znając również opinie na temat tego typu pokazów nie jestem kompletnie zainteresowany. Żegnam! – tak jeszcze do niedawno odpowiadałem na wszelkie propozycje sprzedaży bezpośredniej.

Wszystko jednak uległo zmianie po jednym wydarzeniu…

Pewnego dnia poszedłem do domu swojej dobrej koleżanki. Podczas luźnej rozmowy nadmieniła, że niedawno była na pokazie mat masujących i od kilku miesięcy korzysta z jednej. Słysząc to, przygotowałem się na wysłuchanie całej gammy narzekań na temat ceny tego produktu oraz jego jakości. Moja koleżanka, jednak nie dość, że bardzo miło wypowiadała się o samej macie, to jeszcze pozytywnie wspominała sam pokaz. Na początku byłem nieco sceptyczny, jednak gdy pozwoliła mi skorzystać z masażu oraz kiedy powiedziała mi o cenie tego artykułu, postanowiłem, że sam muszę udać się na taki pokaz.

Jakie pokazy najlepiej wybierać?

Gdy dowiedziałem się od koleżanki o spotkaniu dotyczącym sprzedaży materacy do spania od razu zapisałem sobie miejsce i godzinę pokazu. Po krótkim research’u odkryłem, że jest on organizowany przez Palatinus Sp. z o.o. oraz że zaprezentowana zostanie materac Mediair 3D. W internecie z łatwością odnalazłem średnią cenę za ten produkt i uzbrojony w tą wiedzę udałem się na pokaz.

Byłem zaskoczony profesjonalnym podejściem prowadzącego oraz atmosferą całego spotkania. Czułem, że sprzedający oferuje nam naprawdę doby produkt bez traktowania nas jak grupę głupców, którym należy wcisnąć dany produkt. Wymieniał on wszystkie wady oraz zalety materaców oraz z chęcią odpowiadał na pytania, skąd taka a nie inna cena produktu. Po zakończeniu spotkania nie mogłem jednak powstrzymać swojej ciekawości i zostałem dłużej, aby móc dowiedzieć się więcej o sprzedaży bezpośredniej i firmie Palatinus Sp. z o.o.

Moim rozmówcą był Pan Cezary Kozłowski, który jest starszym specjalistą ds. sprzedaży w firmie Palatinus. Jak sam twierdzi, zajmuje się tym już od ponad 10 lat i uważa, że jest to sprzedaż bezpośrednia to najlepsza forma dotarcia do klienta.

Oto czego się dowiedziałem od Pana Cezarego…

-Panie Cezary, proszę opowiedzieć więcej o firmie Palatinus Sp. z o.o.

-Nasza firma działa legalnie na polskim rynku już od wielu lat. Zajmujemy się pośredniczeniem między dużymi markami, produkującymi dany produkt, a klientem. Stawiamy na sprzedaż bezpośrednią dzięki czemu każdy może przekonać się na własne oczy o jakości produktu oraz jego funkcjonalności. Ze względu na długoletnie doświadczenie i renomę jaką wyrobiła sobie firma Palatinus, duże marki chętnie udzielają nam rabatów na swoje produkty. Wiedzą doskonale, że jesteśmy w stanie sprzedać nawet kilkaset sztuk w ciągu paru miesięcy. Dzięki temu jestem w stanie zaoferować na spotkaniu konkurencyjną cenę bez obniżania jakości produktu. Należy jednak uważać na wszelkie pokazy, na których sprzedawane są tanie podróbki, które nie mają nic wspólnego z jakością oryginałów.

– O to chciałem też spytać. Jak odróżnić oryginał od podróbki oraz jak unikać takich oszustów?

– Mimo początkowego sukcesu sprzedaży bezpośredniej, z czasem opinia na jej temat zaczęła stopniowo ulegać pogorszeniu. Wynikało to przede wszystkim z faktu pojawienia się rynku wielu oszustów. Podszywali się oni pod znane firmy, jak nasze i sprzedawali słabej jakości produkty zakupione na chińskim rynku. Obecnie, w dobie internetu, jednak każdy może sprawdzić jaka jest średnia cena artykułu oraz jak dokładnie wygląda on na zdjęciach. Jakość wykonania takich podróbek pozostawia także wiele do życzenia. Warto też zwracać uwagę na sam pokaz. Oszuści stosują zazwyczaj proste manipulacje i próbują grać na emocjach, aby wcisnąć dany produkt. Nie ma to nic wspólnego z profesjonalnymi pokazami, organizowane przez firmy takie jak nasza.

Produkty oferowane przez firmę Palatinus

Na pokazie, na którym uczestniczyłem pokazany został materac Mediair 3D. Dowiedziałem się, że jest to produkt terapeutyczny polecany szczególnie osobom borykającym się z bólami pleców i karku. Pokryty jest jest w całości naturalną wełną przez co osoby uczulone nie mogą z niego korzystać. Materac bardzo dobrze nadaje się do podtrzymywania efektu masażu, gdyż zapobiega on wychłodzeniu tkanek. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi w obrębie pleców, co ma zbawienny wpływ na napięte i obolałe mięśnie. Mimo, że sam nie borykam się z problemami z kręgosłupem, to po sprawdzeniu ceny i opinii w internecie, zdecydowałem się na zakup jednego egzemplarza na zbliżające się urodziny mojej Mamy. Z perspektywy pół roku jest ona bardzo zadowolona z prezentu i nie wyobraża sobie już zasypiania na innym materacu.

Okazało się, że Pan Cezary zajmuje się sprzedażą nie tylko materacy, ale także wielu innych produktów. Chcąc dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat pytałem dalej.

– Czy mógłby Pan powiedzieć więcej o innych produktach w ofercie?

– Oczywiście. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

O materacu dowiedział się Pan wszystkiego z dzisiejszego pokazu. Zwracałem na nim uwagę, na bardzo dobre połączenie masażu z tym produktem. W ofercie naszej firmy znajduje się mata Bodyshape firmy Casada, która świetnie współgra z materacem w leczeniu i zapobieganiu chorobom kręgosłupa. Sam korzystam z obu produktów i z czystym sumieniem mogę je polecić. Mata została wyposażona aż w dziesięć pól wibracji oraz w funkcję podgrzewania. Zapewnia to maksymalny komfort masażu oraz potęguje jego właściwości lecznicze. Każda osoba może dodatkowo wybierać w 5 różnych programach masażu. Pozwala to dobrać intensywność oraz rodzaj masażu pod określone dolegliwości.

Odchodząc od tematów medycznych, chciałbym przejść na kolejny produkt, a dokładnie odkurzacz Clean King. Chociaż lepszym określeniem w jego przypadku jest urządzenie wielofunkcyjne, gdyż może on pełnić funkcje nie tylko odkurzacza, ale i mopa, odświeżacza oraz nawilżacza powietrza. Nie powoduje to jednak dużego poboru energii przez urządzenie. Odkurzacz Clean King pomimo wielu funkcji cechuje się bardzo dużą energooszczędnością, przez co może być stosowany do sprzątania całego domu, z meblami oraz fotelami włącznie.

Ostatnim produktem, który sprzedaje są garnki Venice. Znajdują się one bardzo długo w ofercie i znalazły już dużą ilość odbiorców. Wynika to przede wszystkim z jakości tego produktu. Mimo, że minęło już wiele lat od kiedy sprzedałem pierwsze garnki tej marki, to cały czas są one używane przez moich klientów. Powłoka garnków została wykonana z najwyższej jakości materiałów dzięki czemu zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo, ale także solidność wykonania. Warto jeszcze dodać, że komplet garnków umożliwia gotowanie potraw na parze, co jest nie tylko zdrowe, ale i bardzo oszczędne.

Podsumowanie

Pan Cezary na koniec naszej rozmowy zachęcał wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach firmy Palatinus. Sam z czystym sumieniem mogę je polecić, ze względu na profesjonalizm oraz podejście do klienta. Wybierając sprawdzonych sprzedawców masz pewność zakupienia produktów najwyższej jakości w dobrej cenie. Dodatkowo masz pewność, że sprzedawcy nie zapadną się pod ziemię zaraz po spotkaniu i będziesz mógł oddać produkt na gwarancję w przypadku jego uszkodzenia.

Leave a Reply