Najlepsze plenery na sesje ślubne!

Profesjonalny fotograf ślubny jest w stanie przygotować nie tylko standardową sesję ślubną w efektownie przygotowanym w tym celu studiu. Do jego możliwości należy także wykonanie pomysłowej sesji w plenerze. W zależności od tego, jaka jest jego wiedza oraz umiejętności – może sam zaproponować Parze Młodej miejsce, gdzie wykonane zostaną zdjęcia pamiątkowe. Zazwyczaj to jednak Państwo Młodzi wychodzą do fotografa z inicjatywą. Właściwie każde polskie miasto ma jakiś zabytek, jakieś magiczne miejsce, które posłużyć może za plener ślubny. Te miejsca często wiążą się z niebanalną i zabytkową architekturą. Sesje fotograficzne dla Par Młodych organizuje się więc:

  • na zamkach
  • na miejskich rynkach
  • w karetach
  • w zabytkowych wnętrzach wybranych budynków (dla podniesienia efektu)
  • na plażach
  • w lasach
  • na łąkach
  • na torach rajdowych (!!!)

Eksperymenty mile wskazane

Najbardziej ekstrawaganckie pary nie mają zbyt dużego oporu przed sfotografowaniem się choćby na wspinaczkach skałkowych. Takie nietypowe miejsca to także możliwość do kreatywnego wyżycia się przez fotografa. Ci, których zbytnio nuży tradycyjna fotografia ślubna, chętnie przystają na tego typu zwariowane pomysły. To nowa okazja do wypróbowania nowego sprzętu, a także podkręcenia warsztatu. Panie lubią prezentować swoje wyszukane suknie ślubne w nietypowych miejscach, np. leżąc na motorze, który w zamyśle kierowany ma być przez Pana Młodego. Dowcipnym pomysłem na sesję jest klimat polny, z ubijaczką do masła oraz drewnianymi przyrządami kuchennymi, charakterystycznymi dla polskiej wsi.

Miejsce tworzy magię

O ile przyjemniej jest spojrzeć na zdjęcia ślubne po bardzo wielu latach, gdy zbierze nam się na wspomnienia. Dużo więcej śmiechu, a także pozytywnych odczuć przynoszą fotki wykonane „z jajem” i pomysłem, aniżeli statyczne i proste kompozycje rodem z powiatowego salonu fotograficznego. Humoru nigdy za wiele, pod warunkiem, że prezentowanie go na zdjęciach nie narusza dobrego smaku. Fotograf ubogacający swoje zawodowe portfolio, będzie dobrze wiedział, który salon ślubny odwiedzić, by właścicielka chciała natychmiast nawiązać z nim współpracę. Ten salon powinien być urządzony dowcipnie i z żartem, takim samym, jaki został uwieczniony na fotografiach. Jeśli do tego suknie ślubne na wystawie takiego salonu przekraczają nowatorskością i nietypowymi rozwiązaniami wszystko to, co znajduje się w innych sklepach z takim materiałem, można mówić o możliwości osiągnięcia tandemu doskonałego.

Leave a Reply