Nowoczesne metody wybielania zębów

Dla większości z nas pierwsze wrażenie jest najważniejsze i często ma decydujący wpływ na dalsze relacje towarzyskie, a także biznesowe. Dlatego dla wielu osób liczy się piękny uśmiech, a śnieżnobiałe, zadbane zęby stanowią gwarancję doskonałego samopoczucia. Żyjemy jednak w pośpiechu i nie zawsze prawidłowo dbamy o stan naszego uzębienia. Zazwyczaj osad z kawy lub herbaty, a także palenie papierosów wpływają niekorzystnie na kolor zębów zmieniając odcień szkliwa na żółty albo na ciemniejszy. Jest to wieloletni proces związany z odkładaniem się osadu, a następnie kamienia nazębnego. Dostępne metody wybielania zębów polegają na wykorzystaniu specjalnych preparatów, które oddziałują na zębinę. Wybielanie zębów polega na stopniowym utlenianiu się barwników pod wpływem nadtlenku wodoru, w wyniku którego aktywny związek przenika przez szkliwo do zębiny i utlenia głębsze przebarwienia zmieniając je na bezbarwne.

Najbardziej popularne metody wybielania zębów

Na rynku istnieje kilka dostępnych metod wybielania zębów. Można je podzielić na zabiegi wykonywane w domu przy pomocy łagodniejszych preparatów, których skuteczność jest nieco mniejsza, oraz profesjonalne zabiegi wykonywane wyłącznie w gabinecie dentystycznym. W gabinecie ortolingwa2.pl uzyskamy wszelkie porady na temat skutecznych i bezpiecznych sposobów wybielania.

Zabiegi wybielania stosowane w domu

Jednym z ogólnodostępnych sposobów jest wybielanie preparatami o niskim stężeniu nadtlenku wodoru. To bezpieczna metoda, w której nadtlenek wodoru zawarty w substancji przeznaczonej do wybielania wynosi 5-10%. Jednak z uwagi na niewielką zawartość substancji wybielającej, jej skuteczność bywa różna. Inną, równie popularną metodą wybielającą, zalecaną przez niektórych stomatologów, jest wybielanie nakładkowe. W gabinecie stomatologicznym lekarz przygotowuje specjalne nakładki odciskane z zębów pacjenta. Dzięki temu, że nakładki będą idealnie przylegały do zębów proces wybielana będzie bardziej skuteczny, a pacjent wykonuje go samodzielnie w domu. Osoby stosujące system nakładkowy twierdzą, że pozwala on na stabilne rozjaśnienie uśmiechu. Jest to zdecydowanie tańszy sposób niż metoda stosowana w gabinecie, jednak wymaga od nas pewnej dozy cierpliwości i precyzji.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych

Natomiast do najczęściej stosowanych metod wybielania zębów należy profesjonalne wybielanie zębów wykonywane wyłącznie w gabinecie stomatologicznym przez lekarza. W tym przypadku stosowane preparaty stomatologiczne są znacznie bardziej skuteczne, gdyż zawierają 25-35% nadtlenku wodoru, czyli aktywnej substancji intensywnie usuwającej przebarwienia.

Leave a Reply