O czym należy pamiętać podczas rejestracji do lekarza?

Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu musiał zarejestrować się do lekarza. Zazwyczaj sposób zapisania się na wizytę u specjalisty jest możliwe za pomocą telefonu. Można też zrobić to osobiście lub za pomocą internetowego oprogramowania. Jednak jeszcze przed umówieniem się na wizytę powinniśmy pamiętać o paru istotnych rzeczach, dzięki którym ta czynność stanie się łatwiejsza i skuteczniejsza.

Pamiętaj o prawach pacjentach

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że każdy pacjent ma swoje prawa, które należy bezwzględnie przestrzegać. Dzięki nim możemy dowiedzieć się m.in. o tym, że nie musimy dokonywać osobistej rejestracji do lekarza. Szczególnie jest to istotne w przypadku tradycyjnego sposobu zapisywania się na wizytę u specjalisty. Jednak zwróćmy też uwagę na to, że dobrym rozwiązaniem jest też internetowa rejestracja.

Kiedy możemy dokonać internetowej rejestracji?

Bardzo ważne jest to, że nie zawsze mamy możliwość internetowej rejestracji. Dotyczy to tylko wybranych przychodni, które są zaopatrzone w specjalne oprogramowanie. Dzięki niemu pacjenci mogą bez problemu obejrzeć kalendarz, gdzie widoczne są wolne terminy. Poza tym w niektórych przypadkach możemy przeczytać parę informacji na temat wybranego lekarza. Czasem widoczne są też opinie na ich temat. Jednak możliwość takiej rejestracji jest tylko wtedy, gdy przychodnia lub inny ośrodek medyczny ma konkretne oprogramowanie. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/o-firmie/. Zwróćmy też uwagę na najważniejsze korzyści wynikające z tego rozwiązania.

Przykładowe korzyści internetowej rejestracji

  • Szybka i sprawna rejestracja,
  • Powiadomienie o zbliżającej się wizycie,
  • Możliwość bezproblemowego odwołania wizyty,
  • Wzmocnienie wiarygodności przychodni,
  • Pozytywny wizerunek przychodni i lekarzy, którzy tam pracują,
  • Możliwość dotarcia do nowych pacjentów,
  • Ułatwienie dla osób słabo słyszących i głuchych.

Leave a Reply