Pomoc przy wypadaniu włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem całkowicie normalnym, ponieważ życie włosa mieści się w granicach 3-5 lat. Jednak czasami ten proces ma podłoże chorobowe a w jego wyniku dochodzi do nadmiernego przerzedzenia się fryzury. W tej sytuacji warto  zastosować kurację wspomagającą na skórę głowy szamponem, który hamuje wypadanie włosów i pobudza przebiegające w skórze procesy życiowe. Odpowiedni szampon wzmacnia również skuteczność stosowanych toników leczniczych i stanowi doskonałe uzupełnienie całej kuracji.

Szampon na zdrowe cebulki włosa

Ludzki włos powstaje z cebulki włosowej umieszczonej w mieszku i jest zbudowany z keratyny i specjalnych białek. Przeciętnie rośnie z szybkością 1-1,5 cm miesięcznie i żyje od trzech do pięciu lat. Jego wzrost ma związek z wytwarzanymi hormonami i jest najszybszy w wieku 15-30 lat, a najwolniejszy na starość. Wypadnięcie włosa jest poprzedzone śmiercią cebulki i następuje po około trzech miesiącach od tego zdarzenia. W przypadku nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stanem chorobowym, świadomość zaistniałego zagrożenia pojawia się więc  z opóźnieniem. Jednak  nie tylko choroby mogą powodować stopniowe łysienie. Składać się na nie może także długotrwały stres, niewłaściwa pielęgnacja, gorąca woda i suszarka, słońce, a zwłaszcza promienie ultrafioletowe, zbyt częste farbowanie i trwała ondulacja, sól i chlor zawarte w wodzie morskiej i basenowej, wiatr, który działa wysuszająco, ostra szczotka, szarpiąca i wyrywająca włosy, i wiele innych.

Ducray Anaphase+ a zahamowanie wypadania włosów

Bez względu na powód utraty włosów, skuteczne mogą okazać się specjalne kuracje, które warto wspierać takimi szamponami leczniczymi jak np. Ducray Anaphase+ (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/ducray-anaphase-szampon-przeciw-wypadaniu-wlosow-400-ml,10980.html). Wykazują one działanie pobudzające procesy życiowe w skórze głowy i stymulujące mikrokrążenie na poziomie cebulki. Dzięki temu optymalizują wzrost włosa, który jest odpowiednio wzmocniony tuż przy korzeniu. Warto pamiętać że podczas stosowania szamponów leczniczych należy wykonywać delikatny masaż skóry głowy a szampon pozostawić na około 2-3 minuty. Woda, służąca do spłukania szamponu powinna być letnia, ponieważ tylko wtedy łuski włosa zamykają się, zatrzymując w sobie cenne składniki szamponu. Inaczej dzieje się w przypadku gorącej wody, która pozostawia łuski włosa otwarte i dodatkowo osłabia włosy.

Jednak nie należy zapominać o tym, że kuracja szamponem leczniczym służy jedynie jako pomoc w zahamowaniu wypadania włosów. Najważniejsze jest stwierdzenie przyczyny tego stanu i zastosowanie niezbędnego leczenia, ponieważ może okazać się, że utrata włosów to tylko jeden z wielu symptomów chorobowych. Wszelkie wątpliwości i niepokojące objawy zawsze powinny być konsultowane z lekarzem, ponieważ przyczyny wielu chorób mogą być głęboko ukryte i niezbędne jest wykonanie określonych badań lekarskich.

Leave a Reply