Suchy szampon na co dzień?

Fryzjerzy zauważają, że często kierowane są do nich pytania na temat suchego szamponu. Czy warto stosować suchy szampon na co dzień i jakie niesie to ze sobą konsekwencje, powinien dowiedzieć się każdy, kto nie za bardzo lubi stosować do mycia włosów szampony płynne. Każda nowinka kosmetyczna, pojawiająca się na rynku, wymaga przetestowania i wydania właściwej oceny produktowej. Nie inaczej jest z suchymi szamponami, które nie są niczym innym, jak dokładnie skomponowanym pudrem odświeżającym. Jeśli ktoś z Was myśli, że to autentyczna nowość na rynku produktów fryzjerskich, to jest w głębokim błędzie!

Czy warto stosować suchy szampon do włosów na spółkę ze zwykłym szamponem?

Jak najbardziej jesteśmy na tak! Nasze mamy oraz babcie w bardzo dawnych czasach stosowały organiczne produkty, które pozwalały przywrócić świeżość zbyt przetłuszczającym się włosom. Wystarczy wspomnieć takie specyfiki, jak skrobia kukurydziana, ziemniaczana czy ryżowa. Współcześnie stosowane suche szampony mają dwa typy rozwiązań:

  • sypkie pudry
  • kosmetyki w spray’u

Jeśli wypróbujecie ten specyfik na własnych włosach przez kilka dni – wiedzieć będziecie, czy warto stosować suchy szampon na co dzień. Niektórym może się to wydać dziwne, inni z kolei będą zachwyceniu. Stosowanie suchego szamponu w pierwszej kolejności przemyśleć powinny wszystkie osoby, które:

  • żyją bardzo aktywnie
  • nie zawsze mogą na czas skorzystać z prysznica
  • cenią sobie nienaganną prezencję
  • zmagają się z łojotokiem skóry głowy
  • mają problem z przetłuszczającymi się włosami

Czy warto stosować suchy szampon przez dłuższe okresy?

Szampony suche stosować możecie ciągle, ale pomiędzy jedną a drugą serią stosowania należy zachować odstęp na umycie włosów szamponem zwykłym. Tylko on jest w stanie w pełni je odświeżyć, pamiętajcie o tym. Suche szampony działają jako produkty jedynie na określony czas. W końcu nasze włosy będą tak przetłuszczone, że dodatkowe warstwy suchego szamponu na naszej głowie dodatkowo pogorszą nie tylko ich kondycję, ale także nasz wygląd.

Suche szampony jako środek odżywczy dla włosów

Bezapelacyjnie – nie tylko usuwają z włosów nadmiar przykrego zapachu, ale także dogłębnie je odżywiają. Po zastosowaniu nowoczesnej gamy suchych szamponów, widać bardzo wyraźnie, że kondycja włosów się bardzo poprawia. Są bardziej sprężyste i grubsze, już od samej nasady. Wydaje się być ich więcej, zwiększa się także intensywność ich naturalnego koloru oraz dyskretny połysk. Zachęcamy wszystkich do wypróbowania suchych szamponów i do wydania własnych opinii!

Leave a Reply