Technika farbowania włosów Ombre zmieniła świat kolorów włosów

Świat włosów zapożyczył termin „Ombre” od francuskiego słowa oznaczającego cieniowanie lub odcienie. Ombre kolor włosów jest zazwyczaj ciemniejszy u nasady przez środkową część, a następnie stopniowo staje się jaśniejszy od środkowej części do końcówek. Zwykle osiąga się to za pomocą techniki balayage i jest idealny dla klientów szukających stylu wymagającego niewielkiej zmiany wizualnej i stylistycznej.

Jeśli ktoś pragnie iść zgodnie z trendem w kolorystyce włosów to zamiast farbować całą głowę, może pokusić się o ombre. W oczach wielu kobiet decydujących się na ombre ten styl jawi im się, jako odmiana naturalnie ułożonych na słońcu włosów. Tak, więc, czy jest to ekstremalne, gdy włosy przechodzą od ciemnego brązu do jasnej blondynki, czy nawet od naturalnego koloru do odcienia tęczy.

Technika farbowania włosów Ombre zmieniła świat kolorów włosów

Od profesjonalnych modeli do dziewczyny z sąsiedztwa, wszyscy biorą udział w stylizacji farbowania włosów ombre. Trzeba wiedzieć, że ombre jest ulubionym zabiegiem fryzjerskim kobiet na całym świecie. Styl został przyjęty przez wiele gwiazdy, takie jak Alexa Chung, Lauren Conrad, Nicole Kidman i Beyoncé.

Technika Ombre może wydawać się zastraszająca dla stylistów, którzy są przyzwyczajeni do kontroli folii, ale ta technika może wyglądać doskonale, wyniki są zawsze wspaniałe i łatwiejsze niż się wszystkim wydaje.

Zalety koloru włosów Ombre

Jednym z wielu powodów, dla których ta technika jest tak doceniana, jest to, że dobrze prezentuje się prawie u każdego. Ombre to trend koloryzacji skierowany na wyraźne rozjaśnianie końcówek i przyciemnianie włosów u nasady.

Inne korzyści:

  • Świetna technika dla klientów o niskich wymaganiach odnośnie wprowadzania zmian lub osób, które po raz pierwszy wypróbowują kolor włosów.
  • Ombre wymaga bardzo niewielkiego wkładu w utrzymanie efektu, dzięki czemu łatwiej utrzymać ten trend.

Odsuwanie się od folii

Balayage to technika używana do uzyskania efektu Ombre. Nie warto ulegać pokusie, aby wypróbować tę technikę za pomocą folii, ponieważ skończy się to ostrymi liniami demarkacyjnymi.

Trzymać się zasad koloryzacji

Ombre kolor włosów jest zazwyczaj procesem dwuetapowym, a podstawowy kolor jest wykonywany, jako pierwszy, a następnie nakładany jest drugi kolor do czystych, suchych włosów. Można zrobić cały kolor i wprowadzić drugi w tym samym czasie, ale może powstać bałagan. Należy pamiętać, o tym jak długo włosy będą się podnosić wraz ze źródłem światła. Chyba nikt nie chce, aby podstawowy kolor był gotowy do nałożenia przed podświetleniem, włosy zawsze wymagają dłuższego rozjaśnienia poza foliowym pakietem.

Leave a Reply