Właściwości pielęgnacyjne olejku arganowego

Olej arganowy to produkt, który nie sprawdza się niestety w kuchni, jednak w kosmetyce znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Nadaje się on idealnie zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów oraz paznokci. Pomimo tego, iż nie należy niestety do najtańszych (z uwagi na proces jego pozyskiwania), to jednak warto zdecydować się na zakup małej buteleczki oleju arganowego, ponieważ okazuje się on nieoceniony w codziennej pielęgnacji skóry. W jaki jednak sposób można go jednak wykorzystać?

Olejek arganowy do pielęgnacji twarzy

Witamina E znajdująca się w olejku arganowym nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości, ponieważ wspomaga walkę z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry, a także redukuje widoczność drobnych przebarwień i nadaje skórze ładnego kolorytu. Po produkt ten powinny w szczególności sięgać kobiety, które bardzo często narzekają na szpecące worki pod oczami, ponieważ olejek arganowy pomaga je wygładzić, przez co sprawia, że są mniej widoczne.

Olejek arganowy do pielęgnacji włosów

Zarówno kwasy tłuszczowe z grupy omega, jak i witamina E nadają włosom niespotykaną miękkość oraz połysk, jednak pomagają również wzmocnić ich cebulki, dzięki czemu proces ich wypadania ulega zahamowaniu. Niezwykle ważne jest również to, iż olejek arganowy tworzy na ich powierzchni niewidoczną warstwę ochraniającą kosmyki przed niszczącym działaniem nie tylko zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, ale również promieni słonecznych, słonej wody oraz wiatru. Olejek arganowy można nakładać nie tylko na przesuszone końcówki włosów, ale również w formie odżywczej maski, która dogłębnie nawilży włosy oraz nada im lekkości. W jaki jednak sposób należy przygotować taką maskę? W tym celu na lekko zwilżone lub suche włosy należy nanieść odpowiednią ilość olejku (tak, aby włosy nim nie ociekały), po czym konieczne jest przykrycie ich na około 30 minut foliowym workiem oraz ręcznikiem. Po upływie wyznaczonego czasu włosy należy bardzo dokładnie umyć szamponem, wysuszyć oraz wymodelować.

Olejek arganowy do pielęgnacji dłoni i paznokci

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami oraz detergentami, które przesuszając skórę dłoni, doprowadzają do ich szybszego procesu starzenia. Na skutek działania wspomnianych czynników pogorszeniu ulega również stan skórek znajdujących się wokół paznokci, ponieważ stają się one przesuszone, co oczywiście odbija się bardzo niekorzystnie na ogólnym wyglądzie dłoni. Aby pozbyć się problemu warto sięgnąć po olejek arganowy, wmasowując kilka kropli produktu w dłonie oraz w paznokcie.

Leave a Reply