Jak wybrać dobrą prostownicę do włosów?- Podstawowe zasady.

Prostownica to gadżet, który z pewnością chciałaby mieć w swojej kolekcji niejedna kobieta. Niestety dawniej tworzone były one z tanich i zwykłych materiałów, które po prostu paliły włosy i sprawiały, że łamały się i stawały matowe. Po kilku miesiącach stosowania kobiety, które nadużywały jej prostujących właściwości, zazwyczaj ze łzami w oczach ścinały włosy, które nie wyglądały korzystnie. Obecnie producenci tworzą prostownice, które nie tylko nie rzekomo nie szkodzą włosom, ale również nadbudowują keratynową strukturę włosa, dzięki czemu wyglądają one na zdrowsze i mocniejsze! Czy to prawda? Jak wybrać dobrą prostownicę do włosów?

Powłoka

Płytki tytanowe

Do włosów grubych najlepsze będą prostownice z powłoką tytanową. To tworzywo niezwykle trwałe i odporne na zarysowania, czy wstrząsy. Dodatkowo płytki tytanowe mają zdolność do równomiernego nagrzewania, dlatego każdy włos zostanie równo wyprostowany i żaden nie zostanie pominięty. Krzywo wyprostowane włosy to prawdziwa zmora kobiet o grubych i gęstych włosach.

Płytki ceramiczne

Płytki te mają zdolność do równomiernego nagrzewania się, dlatego ryzyko, że poparzymy włosy, jest niewielkie. Dodatkowo prostownice te wykonane zostały z takiego materiału, który dzięki swojej strukturze nabłyszcza włosy i dodaje im prawdziwego blasku.

Płytki teflonowe

Nie niszczą włosów tak mocno, jak poprzednie rodzaje płytek, jednak takie prostownice niestety nierównomiernie się nagrzewają, przez co włosy mogą się przypalić. Nie jest również tak odporna na zarysowania, jak uprzednio wspomniane płytki.

Płytki lustrzane

To rodzaj powłoki, która jest o wiele bardziej gładka, niż ceramiczna. Dodatkowo nadaje włosom blask. Niestety jeszcze niewiele firm wprowadza takie rozwiązanie w swoich prostownicach.

Płytki diamentowe

To chyba najmocniejsze prostownice, jakie dostępne są na rynku. Wprowadza je również niewiele firm, jednak szacuje się, że w przyszłości to one będą głównie sprzedawane na rynku. To rodzaj prostownicy, który idealnie wyprostuje włosy grube, kręcone i szorstkie, którym potrzebne jest dodanie blasku.

Płytki z turmalinami

Turmaliny to minerały wytwarzające jony pod wpływem wysokiej temperatury. Zamyka to łuskę włosa i chroni ją przed zniszczeniami. Świetnie zapobiegają też nadmiernemu elektryzowaniu się włosów.

Wielkość płytek

Wielkość płytek powinna być dostosowana do długości włosów. Te krótkie mogą mieć płytki niewielkie i cienkie, jednak grube, długie i mocne włosy powinny być prostowane szerokimi płytkami, co ułatwi i przyspieszy pracę.

Moc

Moc decyduje o tym, jak szybko nagrzeje się nasza prostownica. Zazwyczaj prostownice na rynku mają moc w przedziale 25-170 W. Czas nagrzewania prostownicy o mocy 25 W wyniesie bardzo długo, bo nawet kilka minut, natomiast nowoczesne prostownice o mocy 170 W nagrzewają się w około 30 sekund. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy czasu rano przed pracą, kiedy liczy się każda minuta.

Zakres temperatur

Prostownice sprzedawane na polskim rynku mają zazwyczaj temperaturę 100-230 stopni Celsjusza. Zanim jednak wybierzemy dany model, zastanówmy się, jakie dokładnie mamy włosy. Włosy cienkie nie mogą być prostowane tak wysoką temperaturą, ponieważ spali ona ich delikatną strukturę i doprowadzi do kruszenia. W tym przypadku optymalna temperatura powinna wynosić około 160 stopni Celsjusza. Włosy grube i mocne można prostować wyższą temperaturą, jednak warto zastosować środki zabezpieczające i nawilżające włosy.

Regulacja temperatury

Kupując prostownicę, warto zdecydować się na taką, która ma regulację temperatury. Niestety tanie egzemplarze, które kosztują około 40 zł mają jedną temperaturę, która nie nadaje się do włosów cienkich i zniszczonych, ponieważ szarpie i niszczy włosy. W ogóle nie powinniśmy patrzeć na tak tanie prostownice, jeśli chcemy cieszyć się zadbanymi włosami. Warto więc zakupić prostownicę, która ma specjalne pokrętło z boku lub wyświetlacz, na którym można w prosty sposób określić dokładną temperaturę.

Bezpieczeństwo użytkowania

Zawsze rozglądajmy się za prostownicami, które mają specjalny włącznik i wyłącznik. Ważny jest też opływowy i ergonomiczny kształt, który ułatwi pracę z włosami i zwiększy bezpieczeństwo. Ważny jest też obrotowy kabel i etui odporne na wysokie temperatury, ponieważ umożliwi ono bezpieczne podróżowanie z prostownicą.

Dodatkowe funkcje

Warto zakupić prostownicę o owalnym kształcie, ponieważ umożliwi nam ona również kręcenie włosów, które jest szybkie i daje niesamowite efekty. Wiele pań doceni taką możliwość.

Leave a Reply