Zespół cieśni nadgarstka – jakie leczenie?

Zespół cieśni nadgarstka to choroba, która z czasem uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Najprościej mówiąc jest to ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka.

Czym objawia się zespół cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka objawia się między innymi mrowieniem i drętwieniem palców. Niestety z czasem może dochodzić do takich sytuacji, że nie będziemy w stanie utrzymać w dłoni przedmiotów, dlatego im szybciej zgłosimy się do lekarza, tym lepiej dla nas. Choroba może uniemożliwiać takie czynności, jak czesanie się, sprzątanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów itp. To dolegliwości bardzo uciążliwe, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przyczyną choroby mogą być przebyte urazy, zapalenia, złamania, guzy, gangliony, czy reumatoidalne zapalenie stawów. Częściej chorują kobiety, choroba ma związek również w wykonywanym zawodem.

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Po pierwsze ważna jest odpowiednia diagnostyka, która powinna być przeprowadzona przez specjalistę chirurga ręki albo ortopedę, rozpoznanie zespołu cieśni nadgarstka opiera się na badaniu klinicznym. Chorobę najlepiej leczyć operacyjne, tylko odpowiedni zabieg da gwarancję, że dolegliwości ustąpią. Oczywiście kluczowe jest to, aby wybrać odpowiedniego chirurga. Najlepiej decydować się na współpracę z kliniką, która stosuje metody mini-operacyjne, które są mało inwazyjne, ale bardzo skuteczne. Placówka https://handproject.pl/zespol-ciesni-nadgarstka/ specjalizuje się w takich chorobach, oferują endoskopowe leczenie cieśni, taki zabieg jest mało inwazyjny.

Innym rozwiązaniem jest regularna rehabilitacja, która z pewnością złagodzi ból, jednak warto wiedzieć, że nie rozwiąże problemu na stałe. Jest to jednie rozwiązanie czasowe, dzięki któremu może poprawić się komfort życia. Jedynym sposobem skutecznego leczenia niestety jest zabieg operacyjny. Dzięki niemu dłonie wrócą do dobrej kondycji i będzie można dobrze funkcjonować na co dzień, bez odczuwania bólu i dyskomfortu.

Zespół cieśni nadgarstka to poważna choroba, której nie można bagatelizować, warto skonsultować się z odpowiednimi profesjonalistami, którzy specjalizują się w chorobach ręki, nadgarstka, dłoni. Jeżeli zauważymy opisane wyżej objawy, warto zgłosić się do lekarza.

Leave a Reply